Pij, będziesz wielki – analiza hasła


Wszyscy pamiętamy serię reklam promujących spożycie mleka. Hasło  „Pij mleko!! Będziesz wielki” na trwale zagościło w naszym języku. Linda, Kayah oraz popularni w latach 2002-2011 sportowcy, który zagrali w spotach kampanii społecznej, wykonali świetną robotę. Efekt? Do dziś można usłyszeć, w sytuacjach motywujących,  te zawołanie.

Jeżeli czytelnik tego bloga, jakimś cudem nie zna spotów, poniżej zamieszczam jeden z materiałów:

Zamiast mleka wódka – analiza hasła

O tym jak świetny pomysł może zostać zmarnowany świadczy jedno z haseł pojawiających się na podtykaczu przed białostockim klubem.

Pij wódkę będziesz wielki

Moim zdaniem, żałosne nawiązanie do hasła z doskonałej kampanii społecznej. Poziom końca podstawówki/początku liceum – bo właśnie wówczas młodzieńczego buntu przychodzą „tak genialne pomysły” jak narysowanie kumplowi penisa w zeszycie lub wykreowanie podobnego do powyższego hasła.

Jako copywriter nigdy nie stworzyłbym takiego hasła na zlecenie klienta. Uwielbiam prowokujące mniejsze i większe działania promocyjne, nawet tak bardzo kontrowersyjne  jak:

ale na promocję picia alkoholu przez takie hasło reklamowe, nigdy nie pozwoliłbym sobie.

KLIKNIJ w okładkę, by dowiedzieć się więcej o mojej książce.

Podstawy pisania przekonuyjących tekstów

5 myśli nt. „Pij, będziesz wielki – analiza hasła

 1. GosiaK

  Czasami ‚bystrość’ ludzka przerasta ich o głowę…
  Ps.z tego co kojarzę, z tym mlekiem tez nie do końca jest Ok. Teraz powinna być kampania uzmyslawiajaca co jest mlekiem a co je tylko przypomina.
  No i ta laktoza… wczoraj widziałam reklamę środków ‚laktazo-bojczych’.

  Odpowiedz
 2. Pau Elegancka

  Jak to się mówi copywriter płakał jak pisał… aczkolwiek dopuszczam myśl że to hasło to wcale nie musi być dzieło agencji reklamowej. Czasami klienci czyli dział marketingu ma takie szalone pomysły

  Odpowiedz
 3. Szymon Owedyk

  Zgadza się, trzeba znać swoje granice i starać się ich nie przekraczać. Taki szacunek do samego siebie naprawdę wiele daje. Sam znam twórcę hasła “pij mleko, będziesz wielki”. Naprawdę ciekawa osoba :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj wynik: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.