Kreatywne formy reklamy – druk3d


Wielokrotnie poruszałem na blogu temat kreatywnych reklam. Przyglądałem się konceptom, analizowałem materiał od strony copywritingu oraz skuteczności przekazu. Dziś przyszedł czas na formę.

Druk3d – magia, która zachwyca

Mamy szczęście żyć w czasach, w których można wykreować niemal wszytko – wystarczy tylko pomysł, resztę załatwi sprzęt do druku 3d. Zainteresowany tematem, zwróciłem się do ekspertów z Three Dimensions Lab (to właśnie oni pomogli mi w pełni  zrealizować materiał do wpisu  na Bazgrolek.pl o najnowszej powieści Jacka Dukaja Starość Aksolotla) z zapytaniem o nietypowe, kreatywne formy reklamy 3d.

Odpowiedź otrzymałem momentalnie. Była bardzo obszerna, za co serdecznie dziękuję.

Poniżej znajdują się najciekawsze realizacje Three Dimensions Lab, które wskazują, że nie tylko słowo może zadziałać na Klienta, ale też forma reklamy.

Druk 3d dla użytkowników telefonów komórkowych i książkoholików

Bardzo ciekawym przykładem są popularne case`y na smartfony. Posiadając model obudowy o pożądanych kształcie, użytkownik (świadomy możliwości urządzenia do wytwarzania przyrostowego) jest w stanie nadać mu dodatkowe cechy, na przykład firmowy logotyp lub napis-dedykację. Poniższe zdjęcie przedstawia obudowę na telefon komórkowy- prezent urodzinowy  dedykowany osobie nazywanej przez znajomych Piorunem. Materiał, z którego wykonana jest obudowa, to kompozyt biodegradowalnego tworzywa (PLA) wraz z mączką drewnianą.

Kolejną możliwością wykorzystania druku 3d pod kątem marketingowym są zakładki do książek. Powstają błyskawicznie, są praktyczne i wyglądają niesamowicie.

Druk 3d dla biznesu

Druk 3d wykorzystywany jest również w produkcji wizytówek i breloczków. Co w nich innowacyjnego? Dzięki możliwościom drukarek trójwymiarowych można osiągnąć efekt, o którym typowe drukarnie do tej pory mogły pomarzyć – przekonaj się o tym wpisując w Google Grafika frazę `wizytówki 3d`. Natomiast innowacyjne breloczki z Three Dimensions Lab wyglądają tak:

Zamawiającym była Studencka Fundacja Manus. Przedmioty zostały rozdane wolontariuszom, aby łatwiej odnajdywali swoje klucze (stąd numery na każdym z nich).

Druk 3d dla graczy

Na koniec pozostawiłem przykład, którego marketingową moc zrozumieją tylko osoby zbierające figurki kolekcjonerskie. Wypuszczając na rynek produkt typu gra, film lub książka, warto zainwestować w podarowanie odbiorcy możliwości postawienia na biurku ulubionego bohatera. Tu z pomocą przychodzą możliwości druku 3d. W naszym Kraju po takie rozwiązanie sięgnęło już Allegro oraz Techland. Z ostatnim wymienionych wydawnictw współpracowała firma Three Dimensions Lab. Na potrzeby promocji gry komputerowej Dying Light pomogli dostosować figurki do druku 3d oraz zajęli się tak zwanym wytworzeniem proofów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Podaj wynik: * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.